Ești aici: Acasa Activitati scolare Orar Gimnaziale Scoala noastra

Viziunea

viziunea scolii nicolae balcescu si  alexandru odobescu-001

Misiunea

Școala  Gimnaziala  Nr. 1 Nicolae Balcescu este școala deschisă fiecărui elev pentru dezvoltarea sa personală spre a avea șanse egale de educație și cultură!

Școala Gimnaziala Nr. 1 Nicolae Balcescu este școala care va forma fiecărui elev deprinderile și capacitățile necesare continuării studiilor în colegii, licee și școli de arte și meserii, ca să poată fi competent, autonom și, în același timp, legat de alții, pe care să-i respecte!

Școala Gimnaziala Nr. 1 Nicolae Balcescu este școala care va căuta, va recunoașteși va dezvolta aptitudinile fiecărui elev pentru a fi capabil să se adapteze unei societăți dinamice, căreia să-i respecte valorile spirituale și democratice!

“Şcoala se confundă cu viaţa … una o întregeşte pe cealaltă. Şcoala îţi dă posibilitatea să-ţi trăieşti viaţa complet. Viaţa unui analfabet este o simplă existenţă, şi atâta tot … Viaţa nu-i decât continuitatea şcolii, dar fără profesori.”

I.Minulescu

Scoala noastra

Mesaj rapid

Articole postate recent